יום שני, 7 במאי 2012

אילון לחמן - איך מתבצע ניתוח קיסרי בשיטת משגב לדך

ניתוח קיסרי הינו למעשה הליך ניתוחי בו פותחים את הבטן והרחם של האם על מנת להוציא את התינוק. ניתוחים קיסריים מבוצעים בדרך כלל בעקבות תחלואה של האם, מצב ושלום העובר, או מחלות שלייה.
אילון לחמן לחצו על התמונה להגדלה

במקרה של ביצוע ניתוח קיסרי אלקטיבי (מוזמן), בין אם על פי בחירה של האישה או עקב צורך רפואי, יבוצע הניתוח במרבית המקרים בשבוע ה-39, על מנת להימנע ממצב בו מתחילה לידה פעילה והניתוח יהפוך לדחוף. ניתוחים קיסריים מבוצעים גם כניתוחי חירום במהלך הלידה עצמה, במצב בו מאבחנים שהעובר נקלע למצוקה.
נדגיש, כי בארץ קיימת אפשרות לבצע ניתוח קיסרי גם ללא סיבה רפואית, לפי בקשת האם, עובדה המעלה את אחוז הניתוחים הקיסריים. ניתן לומר בבטחה כי הניתוח הקיסרי הוא תופעה מתרחבת בעולם המערבי.

פחות כאב והתאוששות מהירה
בשנות התשעים המאוחרות, פותחה בבית חולים, משגב לדך, שיטה מיוחדת לביצוע ניתוח קיסרי. השיטה מבוססת על עקרונות כירורגיים גניקולוגיים שפיתח פרופ׳ יואל כהן. מטרת השיטה היא להקל על הכאבים, להביא להתאוששות מהירה של היולדת ולקצר את משך הניתוח.

לקריאת הפוסט במלואו - אילון לחמן

ד"ר לחמן הוא בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון ומומחה בכיר לגיניקולוגיה ומיילדות ומנתח בעל מוניטין.
אילון לחמן נחשב לרופא מהשורה הראשונה בזכות רמתו המקצועית הגבוהה והשיטות החדשניות אותן הוא מיישם בעבודתו. כיום מנהל איילון לחמן שתי קליניקות משגשגות: האחת ליד בית-חולים "אסותא" בתל-אביב והשנייה באילת. הוא מנתח בכיר בבית חולים "אסותא" ומיילד באופן פרטי בבית-חולים "לניאדו".

תגובה 1:

  1. ניתוח קיסרי תמיד היה אחד הדברים שתמיד הפחידו אותי כי תמיד מדברים על הסכנות שיש בניתוחים הללו ואני תמיד חושבת לעצמי שתמיד יש סיכוי לניתוח רשלני במידה והרופא לא מקצועי לגמרי

    השבמחק